Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. LTS Mukařov 4.7.-11.7.2020

20. 9. 2020

Robinsonův ostrov Mukařov

 

     Letní prázdniny jsou vždy pro děti obdobím her, výletů, dobrodružství a protože letošní školní rok byl velmi zvláštní , tak za takovým naplněním dětských snů se za podpory Města Nový Bor vydaly v červenci děti z tanečních skupin Black Shadow a Dragons společně s kamarády z Novoborska, Jablonného a Cvikovska.

      Na Robinsonův ostrov Mukařov pod vládou ostrovanek Lucie Fojtové, Kateřiny Horákové, Moniky  Jankujové, Natálie  Novotné, Moniky Jandákové,  Nikči  Loffelmannové  a Páji Pechkové dorazilo  čtyřicet dětí, aby zde prožily taneční týden v krásném lesním prostředí bývalého vojenského prostoru ( viz. foto ).

      Ke každému letnímu táboru patří i mnohá dobrodružství a letos jsme jich i díky koronavirovým omezením zažili opravdu dost. Vaření v polní kuchyni, každodenní udržování ohně jako správní Robinsoni, strmé výšlapy do okolních Mukařovských lesů dokázal zdatnost našich svěřenců,  stezka odvahy pobavila všechny, co jí úspěšně zdolali i nezdolali, lesní olympijský víceboj, střelba ze vzduchovky i vlastnoručně vyrobeného praku, noční bojovka, přetahovaná lanem a hra Frčák ukázala znalosti a sportovní dovednosti všech zúčastněných.

     Celodenní i večerní program byl vždy pestrý, a jak se na správné Robinsony slušelo i patřičně veselý. Taneční soutěže, diskohrátky, tréninky,  opékání buřtů a úkoly pro Robinsony ohledně oblečení, vlajky a oddílového pokřiku   nenechali nikoho na pochybách, že se nikdo neumí nudit. Po 8 dnech přišlo vyhodnocení celotáborové hry, kdy loučení dovršilo báječný týden a poslední objetí všech nás přesvědčilo, že za rok na cestě za dalším dobrodružstvím zase AHOJ.